Tiskani materijali u sklopu projekta Think EU

Istraživanje javnog mjenja: Istarski građani i Europa 2011.

Istraživanje javnog mnijenja provelo se u sklopu projekta THINK.EU - Through Information and Knowledge towards EU - s ciljem analize upoznatosti istarskih građana s Europskom unijom i njezinim institucijama. Istraživanjem su se analizirali stavovi istarskih stanovnika o pitanjima koja se tiču europskog građanstva, razine povjerenja u Europsku uniju i njezine institucije, procesa pridruživanja Republike Hrvatske Europskoj uniji te usporedbe Istarske županije i Europske unije u brojnim pitanjima. Isto tako, analiziralo se djelovanje Istarske županije na području europskih integracija i međunarodne suradnje.

Istraživanjem se omogućila usporedba stavova stanovnika Istarske županije u odnosu na Europsku uniju u razdoblju od prethodne dvije godine. Prvo istraživanje javnog mnijenja provelo se 2009. godine u sklopu projekta Istra Communicating Europe (I.C.E.).

Kompletno istraživanje u PDF formatu možete pronaći OVDJE.

Više informacija